Co je to hypotéka, jak ji vyřídit a jak si ji spočítat?

Co je to hypotéka?

Hypotéka (neboli hypoteční úvěr) je finanční půjčka. Slouží k financování bydlení, tedy koupě nebo rekonstrukce nemovitosti. Obvykle ji poskytují banky, můžeme se však setkat i s hypotékami od nebankovních společností, kde jsou však úroky a celkové smluvní  podmínky mnohem nevýhodnější. Doporučujeme obrátit se na banku.

foto zdroj: freepik

Musím mít nejdřív schválený hypoteční úvěr nebo nemovitost?

Je vhodné si nejprve zjistit, kolik a zda-li vám banka úvěr poskytne a to ještě před tím než se pustíte do hledání nemovitosti. Zjistíte tak, v jaké cenové relaci by se měl pohybovat váš výběr. Prvotní posouzení vaší situace s vámi rádi zdarma provedou naši finanční poradci, stačí použít kalkulačku níže, nebo nás kontaktovat pomocí formuláře.

Existuje i možnost vyřízení hypotéky bez vybrané nemovitosti. Pokud jste pevně rozhodnuti, že do hypotéky půjdete, může předvyřízená hypotéka vše znatelně usnadnit. V případě, že bude prodávající na prodej dané nemovitosti pospýchat, “rychlé peníze” mohou být jedním z faktorů, podle kterých si může zvolit, že nemovitost prodá právě vám.

Jak funguje vyřízení hypotéky?

Nyní si pojďme představit krok po kroku, co vás během vyřizování hypotéky čeká. Vše začíná tím, že kontaktujete banku (respektive hypotečního poradce) nebo jinou finanční instituci, která poskytuje hypoteční úvěry. Ta jej následně požádá, aby prokázal svůj příjem, na základě kterého posoudí, jaká je tzv. bonita (schopnost splácet) klienta. Podrobně o jednotlivých krocích si můžete přečít v našem článku na blogu: 3 kroky, které je potřeba udělat k vyřízení hypotéky

TIP: Použijte naši online hypoteční kalkulačku, pro získání orientační nabídky hypotečního úvěru. Pokud máte zájem o přesný výpočet odešlete výpočet pomocí tlačítka mám zájem a náš hypteční specialista Vás obratem kontaktujte a zjistí Vám možnosti, které máte u všech bank.

Přemýšlíte o prodeji nemovitosti nebo Vás zajímá více o tom, jak funguje hypotéka? Neváhejte se na nás obrátit. Stačí vyplnit formulář, obratem Vás budeme kontaktovat.Máte dotazy? Kontaktujte nás!


CHIRŠ se zavazuje chránit vaše informace. Budeme Vás kontaktovat pouze v důležitých případech, které jsou nezbytné pro poskytování služeb a jsou ve Vašem oprávněném zájmu.
Jsme GDPR ready.

Po stisknutí tlačítka „Odeslat“ Vás bude kontaktovat náš realitní poradce, aby s Vámi probral veškeré podrobnosti aby co nejlépe vyhodnotili Vaši situaci a dobře Vám poradil. Jsme na Vaší straně!
Více o našich službách

Souhlasím, aby společnost CHIRŠ realitní kanceláře jako správce osobních údajů shromažďovala a zpracovávala moji e-mailovou adresu za účelem poskytnutí informací ohledně odhadu ceny nemovitostí, vytvoření obchodní nabídky a zpětného kontaktu za účelem získání reference o kvalitě poskytnutých služeb.
  • zasílání marketingových a obchodních sdělení a nabízení služeb společnosti CHIRŠ realitní kanceláře, jakož i jakož i dalších osob ze sítě realitních kanceláří CHIRŠ, vyhodnocování klientských dat, včetně jejich profilování, vytváření obchodních statistik a poskytování marketingových informací.

Tento souhlas uděluji na dobu 3 let, nejdéle však do doby jeho odvolání. Beru na vědomí, že mám právo udělený souhlas kdykoliv odvolat.

Udělením tohoto souhlasu současně potvrzuji, že jsem se seznámil/seznámila se Zásadami zpracování a ochrany osobních údajů a se všemi právy, které mi v souvislosti se zpracováním osobních údajů náleží.

Prodáváte? Máme pro vás kupce!

Vyhledat kupce

Dostávejte nové nabídky automaticky

Zadat požadavky

Zjistěte tržní cenu Vašeho bytu.

Použít kalkulačku

Osobní zodpovědnost je tajemstvím našeho úspěchu.

Vyhledat poradce