Chystáte se na prohlídku bytu k pronájmu? Jaký je průběh, co se ptát při prohlídce a jak se na ní připravit? Nejčastější otázky klientů.

Domluvili jste osobní prohlídku nemovitosti s realitním poradcem CHIRŠ. Zde najdete nejčastější otázky našich klientů a odpovědi, které Vám pomohou se připravit na prohlídku a pronájem nemovitosti.

Termín prohlídky a místo setkaní?
Realitní poradce Vám potvrdí termín prohlídky a adresu nemovitosti den předem. Většinou realitní poradce čeká na klienty před vchodem do domu, příp. na jiném domluveném místě. Vzhledem k tomu, že během prohlídkového dne může být naplánováno více prohlídek po sobě, prosíme Vás proto o přesné dodržení domluveného termínu. V případě Vašeho zpoždění může, v zájmu dodržení domluvených termínů s ostatními zájemci, realitní poradce prohlídku zrušit. Děkujeme Vám za pochopení.
 
Jak bude prohlídka probíhat?
Před vstupem do nemovitosti Vám realitní poradce poskytne základní informace o domě a okolí, předá Vám vytištěné podklady k nemovitosti a orientační plánek. Nemovitosti předvádíme v technickém stavu, ve kterém se následně bude předávat nájemcům.
V domě/bytě Vás realitní poradce seznámí s dispozicí a provede Vás po celém objektu. Budete mít možnost nahlédnout do všech místností, ke kterým dostanete podrobné informace včetně plochy, orientace oken, materiálů, které byli použity při rekonstrukci, funkce spotřebičů, vybavení, které zůstane apod. Poté Vám realitní poradce nabídne projít celý objekt ještě jednou bez jeho doprovodu, abyste měli možnost se v něm lépe zorientovat, vyměnit názory s Vaším doprovodem, zvážit umístění nábytku nebo rozsah příp. rekonstrukce a upřesnit informace. Na konci prohlídky se Vás realitní poradce zeptá na Váš dojem, zda-li nemovitost odpovídá Vašim představám, příp. co přesně Vám na ní nevyhovuje. Tyto informace nám pomohou pochopit Vaše potřeby a případně Vám nabídnout jiné nemovitosti, které lepé odpovídají Vašim požadavkům.
 
Jaké informace o nemovitosti dostanu na prohlídce?
Realitní poradce CHIRŠ pro Vás připraví: popis nemovitosti, orientační plánek, technické parametry, zejména plochu, rozsah proběhlých rekonstrukcí a použitých materiálů, fotografie, informace o poplatcích. Tyto informace pro Vás bude mít poradce vytištěné a budete si je moct odnést domů.
Pokud byste potřebovali více informací, neváhejte se prosím obrátit na realitního poradce.
 
Jak dlouho trvá prohlídka?
Záleží na velikosti nemovitosti, osobní prohlídka může trvat 15 až 30 minut. Tento čas realitní poradce bude mít vyhrazený pouze pro Vás, využijte ho naplno, abyste získali co nejvíce dojmů a informací pro správné rozhodnutí. Pokud byste potřebovali více času, domluvte se na tom s realitním poradcem dopředu.
 
Podepisují se na prohlídce nějaké dokumenty?
Veškeré dokumenty a smlouvy s klienty se podepisují výhradně po předchozí domluvě v jedné z provozoven realitní kanceláře CHIRŠ. Před vstupem do nemovitosti Vás realitní poradce požádá o podpis pouze na záznamu prohlídky, který bude obsahovat jméno, telefonní číslo, číslo dokladu totožnosti (příp. datum narození) a vlastnoruční podpis. Tento záznam potřebujeme pro majitele nemovitosti, a v případě pojistné události na prohlídce také pro pojišťovnu, pojišťující činnost realitní kanceláře CHIRŠ. S kontaktními a osobními údaje zacházíme v přísném souladu s Obecným nařízením o ochraně osobních údajů (GDPR). Vzor Záznamu o prohlídce nemovitosti
 
Jaké poplatky se platí na prohlídce?
Na prohlídce se neplatí žádné poplatky. Rezervační poplatek se v případě Vašeho zájmu o nemovitost platí pouze na základě pravoplatné uzavřené Smlouvy o rezervaci, podepsané majitelem nemovitosti, zájemcem o nemovitost a zprostředkovatelem.
 
Mužů si nemovitost vyfotit?
Realitní poradce Vám předá vytištěný popis nemovitosti včetně fotografií, které jsou též kdykoliv přístupné na webových stránkách CHIRS.cz. Pořizování vlastních fotografií v prostorách nabízených nemovitostí není dovoleno.
 
Jaké vybavení je součástí pronájmu?
Pokud to není zvlášť specifikováno v popisu inzerátu, nedílnou součástí pronajímané nemovitosti je veškeré vestavěné vybavení a technická zařízení. Tím se rozumí vestavěný nábytek, kuchyňská linka včetně vestavených spotřebičů, vestavěné skříně, sanita, okna, dveře, kování, alarmy, kotel a bojler, tepelné čerpadlo u rodinných domů apod.
 
Mužů se zeptat na něco přímo majitele nemovitosti?
Vzhledem k tomu, že prohlídky se všemi zájemci mohou probíhat několik hodin, majitelé nemovitosti zpravidla nejsou přítomni na prohlídkách. Realitní poradce pro Vás připraví podrobné informace o nemovitosti a podmínkách pronájmu, zodpoví veškeré Vaše dotazy. Pokud Vám i přes to nějaké informace budou chybět, realitní poradce je pro Vás upřesní v co nejkratší možné době.
 
Jak rychle se musím rozhodnout?
Žádný časový limit není. Prosím, berte však v úvahu, že realitní poradce CHIRŠ má povinnost vůči majiteli aktivně nabízet jeho nemovitost k pronájmu a jednat se všemi zájemci až do uzavření Nájemní či Rezervační smlouvy.
 
Mám zájem o pronájem. Jaký je další postup?
Spojte se s realitním poradcem, který zastupuje pronájem nemovitosti a ústně s ním projednejte veškeré podmínky (cena, délka nájmu, vybavení, které zůstane, termín stěhování a další). Po ústním odsouhlasení všech podmínek, realitní poradce zašle  Vám i majiteli návrh Nájemní smlouvy a domluví se na termínu osobní schůzky v provozovně CHIRŠ RK za účelem jejího podepsání. Veškeré připomínky nebo dotazy k Nájemní smlouvě můžete projednat na dálku, či na osobní schůzce. Formulář Dotazník pro zájemce o pronájem nemovitosti ke stažení zde.
 
Můžu si nemovitost zarezervovat ústně?
Rezervace nemovitosti probíhá výhradně na základě písemné Smlouvy o rezervaci.
 
Můžu jednat o slevě?
Pokud máte zájem o pronájem nemovitosti za jinou, než nabízenou cenu, zašlete nám Vaši cenovou nabídku, kterou realitní poradce neprodleně předá majiteli ke zvážení. O rozhodnutí či protinávrhu majitele Vás realitní poradce bude informovat v domluveném čase.
Formulář Dotazník pro zájemce o pronájem nemovitosti ke stažení zde.
 
Jak zajistit, aby mě nepředběhl (nepřeplatil) jiný zájemce.
Veškeré již domluvené prohlídky se uskuteční. Každý, kdo projeví zájem o pronájem předmětné nemovitosti, předá zprostředkovateli vyplněný Dotazník pro zájemce o pronájem nemovitosti, který realitní poradce neprodleně předá majiteli k posouzení. Berte prosím v úvahu, že konečné rozhodnuti je na majiteli.
 
Jak postupujeme, pokud zájem o koupi projeví více zájemců.
Každý, kdo projeví zájem o pronájem předmětné nemovitosti, předá zprostředkovateli vyplněný Dotazník pro zájemce o pronájem nemovitosti, který realitní poradce neprodleně předá majiteli k posouzení. Berte prosím v úvahu, že konečné rozhodnuti je na majiteli. 
 
Tato nemovitost nevyhovuje. Můžete mi pomoc s hledáním?
Denně zadáváme do nabídky CHIRŠ RK nové nemovitosti. Realitnímu poradci řeknete jakou nemovitost a kde hledáte, a on pro Vás vytvoří poptávku ve vyhledávacím systému CHIRS.cz. Budete první, kdo se o nové nabídce dozví. Svou poptávku můžete následně spravovat, doplňovat či definitivně smazat v klientské zóně na www.CHIRS.cz Tato služba je zdarma.
 

Vytvořit poptávku ve vyhledávacím systému CHIRS.cz můžete také zde.

Komu si mohu stěžovat na postup pronájmu?
V případě Vaší nespokojenosti kontaktujte přímo ředitele realitní kanceláře CHIRŠ:
Artem Egorov Pozo-Sandoval
Tel. 604 133 108
a.egorov@CHIRS.czMáte dotazy? Kontaktujte nás!


CHIRŠ se zavazuje chránit vaše informace. Budeme Vás kontaktovat pouze v důležitých případech, které jsou nezbytné pro poskytování služeb a jsou ve Vašem oprávněném zájmu.
Jsme GDPR ready.

Po stisknutí tlačítka „Odeslat“ Vás bude kontaktovat náš realitní poradce, aby s Vámi probral veškeré podrobnosti aby co nejlépe vyhodnotili Vaši situaci a dobře Vám poradil. Jsme na Vaší straně!
Více o našich službách

Souhlasím, aby společnost CHIRŠ realitní kanceláře jako správce osobních údajů shromažďovala a zpracovávala moji e-mailovou adresu za účelem poskytnutí informací ohledně odhadu ceny nemovitostí, vytvoření obchodní nabídky a zpětného kontaktu za účelem získání reference o kvalitě poskytnutých služeb.
  • zasílání marketingových a obchodních sdělení a nabízení služeb společnosti CHIRŠ realitní kanceláře, jakož i jakož i dalších osob ze sítě realitních kanceláří CHIRŠ, vyhodnocování klientských dat, včetně jejich profilování, vytváření obchodních statistik a poskytování marketingových informací.

Tento souhlas uděluji na dobu 3 let, nejdéle však do doby jeho odvolání. Beru na vědomí, že mám právo udělený souhlas kdykoliv odvolat.

Udělením tohoto souhlasu současně potvrzuji, že jsem se seznámil/seznámila se Zásadami zpracování a ochrany osobních údajů a se všemi právy, které mi v souvislosti se zpracováním osobních údajů náleží.

Prodáváte? Máme pro vás kupce!

Vyhledat kupce

Dostávejte nové nabídky automaticky

Zadat požadavky

Zjistěte tržní cenu Vašeho bytu.

Použít kalkulačku

Osobní zodpovědnost je tajemstvím našeho úspěchu.

Vyhledat poradce