Jak prodat byt za 2 týdny

Moderní obálková metoda: Jak to vlastně funguje a proč je úspěšná

V první fázi prodeje nemovitosti se často stává, že o „novinku“ projeví zájem současně více zájemců. Jak v takové situaci zajistit prodej za výhodnou cenu a zároveň zachovat maximální průhlednost a férový přístup pro všechny zájemce?

Již několik let používáme v CHIRŠ tzv. „Moderní obálkovou metodu“ (dvoukolové výběrové řízení):

Vypracujeme přesný odhad ceny

Ještě před uvedením nemovitosti na trh vypracováváme pro majitele přesný odhad prodejní ceny - na základě informací o reálně prodaných nemovitostech, které poskytuje katastr nemovitostí, a také na základě poptávek klientů CHIRŠ, pro které vyhledáváme podobné nemovitosti v této lokalitě. Dle spotřebitelských průzkumů, nabídkové ceny „s rezervou“, nebo naopak „pod cenu“ zájemci o koupi hodnotí jako nedůvěryhodné, což negativně ovlivňuje dobu prodeje a výslednou cenu.

Zorganizujeme první prohlídkový den

Při zveřejnění nabídky je určen datum „Dne otevřených dveří“ (prohlídkový den), aby se osobní prohlídky zúčastnilo co nejvíce zájemců. Zájemci o koupi si tak dokáží dopředu naplánovat termín své návštěvy a majitelé jsou minimálně zatíženi předprodejní přípravou.

Připravíme reklamní kampaň

Zorganizujeme masivní reklamní kampaň Vaší nemovitosti na internetu a také v blízkém okolí, která přiláká na prohlídku více zájemců o koupi podobného objektu v této lokalitě.

Poskytneme zájemcům veškeré informace

 V průběhu prohlídky realitní poradce poskytne každému zájemci vyčerpávající informace o nemovitosti, jejím technickém a právním stavu, podmínkách a postupu prodeje a zodpoví veškeré dotazy.

Zajistíme první cenové nabídky

Každý, kdo projeví zájem o koupi, nejpozději do poledne následujícího dne, zašle zprostředkovateli svou cenovou nabídku, ve které popíše jimi navrhovanou cenu, platební podmínky (např.: hypotéka nebo vlastní zdroje; dobu nutnou k zajištění financování kupní ceny) a další podmínky (např.: doba nastěhování, vybavení, které zůstane apod.).

Zrealizujeme druhé kolo výběrového řízení

Po obdržení a porovnání všech nabídek z prvního kola výběrového řízení bude všem zúčastněným uchazečům z prvního kola zaslána pozvánka do kola druhého spolu s informací o nejnižší možné ceně nové nabídky.

Každý zájemce tak bude mít možnost ještě jednou zvážit svůj zájem a případně svou původní nabídku upravit.

Společně vybereme tu nejvýhodnější nabídku

Společně s Vaším realitním poradcem si vyberete nejvýhodnější nabídku s podmínkami, které nejvíce vyhovují Vašim potřebám. Zpravidla se hodnotí nejen nabídková cena, ale také způsob a rychlost úhrady, termín předání nemovitosti apod.

Uzavřeme Smlouvu o rezervaci

Se zájemcem, který podal ve druhém kole výběrového řízení nejvýhodnější nabídku, se uzavře Smlouva o rezervaci na dobu dostatečnou pro zajištění financování a odsouhlasení znění Kupní smlouvy.

Jak moderní obálkovou metodu vnímají kupující

V porovnání s klasickými elektronickými aukcemi, které jsou velmi oblíbené mezi realitními spekulanty, je tento formát dvoukolového řízení přívětivý pro zájemce i bez zkušeností s  obchodováním s nemovitostmi, zvlášť pro ty, kteří plánují financovat koupi pomocí hypotečního úvěru.

„Moderní obálková metoda“ poskytuje všem zájemcům dostatek času, aby se poradili s blízkými, s bankou zajišťující hypoteční úvěr, pečlivě zvážili svůj zájem a nabídku bez zbytečného stresu a nátlaku.

Tento postup prodeje byl v roce 2020 oceněn Nobelovou cenou za ekonomii jako jediný, který zajišťuje největší výnos z prodeje pro prodávajícího a zachovává maximální průhlednost a férovost pro všechny zájemce o koupi.

Zvažujete prodej bytu? Nebojte se nás kontaktovat – společně najdeme ten nejvýhodnější postup pro Vás. 

m2 (celé číslo bez mezer)

CHIRŠ se zavazuje chránit vaše informace. Budeme Vás kontaktovat pouze v důležitých případech, které jsou nezbytné pro poskytování služeb a jsou ve Vašem oprávněném zájmu.
Jsme GDPR ready.

Po stisknutí tlačítka „Odeslat“ Vás bude kontaktovat náš realitní poradce, aby s Vámi probral veškeré podrobnosti aby co nejlépe vyhodnotili Vaši situaci a dobře Vám poradil. Jsme na Vaší straně!
Více o našich službách

Souhlasím, aby společnost CHIRŠ realitní kanceláře jako správce osobních údajů shromažďovala a zpracovávala moji e-mailovou adresu za účelem poskytnutí informací ohledně odhadu ceny nemovitostí, vytvoření obchodní nabídky a zpětného kontaktu za účelem získání reference o kvalitě poskytnutých služeb.
  • zasílání marketingových a obchodních sdělení a nabízení služeb společnosti CHIRŠ realitní kanceláře, jakož i jakož i dalších osob ze sítě realitních kanceláří CHIRŠ, vyhodnocování klientských dat, včetně jejich profilování, vytváření obchodních statistik a poskytování marketingových informací.

Tento souhlas uděluji na dobu 3 let, nejdéle však do doby jeho odvolání. Beru na vědomí, že mám právo udělený souhlas kdykoliv odvolat.

Udělením tohoto souhlasu současně potvrzuji, že jsem se seznámil/seznámila se Zásadami zpracování a ochrany osobních údajů a se všemi právy, které mi v souvislosti se zpracováním osobních údajů náleží.

Prodáváte? Máme pro vás kupce!

Vyhledat kupce

Dostávejte nové nabídky automaticky

Zadat požadavky

Zjistěte tržní cenu Vašeho bytu.

Použít kalkulačku

Osobní zodpovědnost je tajemstvím našeho úspěchu.

Vyhledat poradce