V roce 2017 očekáváme na českém trhu s nemovitostmi zklidnění poptávky.

V posledních letech jsme byli svědky vývoje cen bytů v podobě prudkého růstu cen bytů, a to u všech typů. Tento růst cen bytů dokonce překonal i úroveň v rekordních letech 2007 – 2008.

Průměrná doba prodeje bytu se v roce 2016 zkrátila téměř na polovinu oproti ostatním rokům (například v CHIRŠ RK se zkrátila doba prodeje až na 2 – 3 týdny). Velký zájem ze strany kupujících se často odrážel i v navyšování konečné prodejní ceny vůči nabídkové ceně, což zapříčinily demografické důvody a rekordně nízké úrokové sazby hypoték.

Je prodejní cena Vašeho bytu stanovená reálně? Zjistěte to okamžitě a bezplatně.

 Aktuální zpřísnění pravidel ČNB pro poskytování hypoték (od dubna 2017 se neposkytují vyšší hypotéky, než 90 % z hodnoty nemovitosti) a nový zákon zpřísňující podmínky pro uzavírání a splácení hypotečního úvěru, mají za následek výrazné ochlazení poptávky.

Už nyní je možné pozorovat prodloužení průměrné doby prodeje bytu o 1 až 2 týdny.

Graf doby prodeje bytů r. 2016-2017 - vývoj cen bytů

Vývoj cen bytů v roce 2017 však záleží na typu bydlení. Poptávky po tzv. investičních bytech jsou stále silné (1+kk, 2+kk v širším centru Prahy) přičemž výrazné snížení cen bytů v Praze v roce 2017 neočekáváme.

Naopak u vývoje cen nemovitostí určených pro rodinné bydlení (byty 3+kk a větší, rodinné domy) můžeme už teď pozorovat mírné snížení oproti cenám nemovitostí v Praze v roce 2016.

 

Pokud uvažujete o prodeji svého bytu či rodinného domu, můžeme Vám doporučit uskutečnit svůj záměr ještě v roce 2017, v čase kdy je ještě stále příznivá situace na trhu pro prodej nemovitosti.

Nabídněte svoji nemovitost k prodeji či pronájmu. 

Potřebujete-li podrobnější informace o situaci na trhu, anebo přemýšlíte-li o prodeji svého bytu či domu, kontaktujte naše realitní poradce, kteří Vám poskytnou veškeré informace.

Vyberte si svého poradce nebo kontaktujte naši kancelář.

Prodáváte? Máme pro vás kupce!

{{localRequestOffer}} (z celkových {{totalRequest}}) naších klientů hledají nemovitosti v nastavěné na mapě lokalitě.
Zadejte parametry Vašeho bytu či domu a okamžitě zjistěte, kolík naších klientů by o něj mělo zájem.

Najít kupce

Dostávejte nové nabídky automaticky

Denně přidáváme do nabídky nové nemovitosti. Buďte první, kdo se o nich dozví.
Odpovídající Vaším požadavkům zašleme Vám na email.

Zadat požadavky