Aktuální vzory smluv používaných v realitní kanceláři CHIRŠ

Smlouva o realitním zprostředkování

Dle § 9 Odst. 2 Zákona o realitním zprostředkování č. 39/2020 Sb. profesionální realitní kanceláře nesmějí nabízet nemovitosti k prodeji a pronájmu bez písemné smlouvy s majitelem nemovitosti.

 

Ve smlouvě jsou přesně definovány předmětné nemovitosti, podmínky prodeje nebo pronájmu a též závazky a povinnosti realitního zprostředkovatele vůči klientovi, s tím, že dle Dle § 7 Zákona profesionální realitní agenti musí mít povinné pojištěni z profesní odpovědnosti.

Odměna realitní kanceláře, doporučená Asociaci realitních kanceláří ČR se pohybuje u obvyklých nemovitostí v rozmezí 3 až 6% z prodejní ceny plus DPH.

Splatnost odměny je vždy vázána na uskutečnění prodeje nebo pronájmu nemovitosti, realitní kancelář je tak motivována splnit veškeré své závazky ke spokojenosti svých klientů.

Chcete si stáhnout zdarma vzor Smlouvy o realitním zprostředkování? Stačí vyplnit email: 

 

Smlouva o rezervaci nemovitosti

Prodej - koupě nemovitosti trvá několik týdnů až měsíců. Smlouva o rezervaci je prvním právním krokem v procesu prodeje.

Ve smlouvě se strana prodávající zavazuje, že nemovitost za dohodnutých podmínek prodá straně kupující, strana kupující se zároveň zavazuje, že za stanovených podmínek nemovitost koupí. Zprostředkovatel, jako třetí smluvní strana se zavazuje vypracovat návrh Kupní smlouvy a po připomínkování a odsouhlasení stranou prodávající a stranou kupující, zorganizovat její uzavření a podat Návrh na vklad vlastnického práva na Katastrální úřad.

Ve Smlouvě o rezervaci nemovitosti jsou přesně popsané prodávané nemovitosti, prodejní cena, podmínky financování, placení a výplaty kupní ceny straně prodávající, termín předání nemovitosti, technický stav a vybavení, které zůstane v nemovitosti a také další podmínky prodeje, na kterých se dohodly strany prodávající a kupující.

Obě smluvní strany získávají tak právní a finanční jistotu, předcházejí riziku sporu nebo nedorozumění. Realitní zprostředkovatel pomáhá projít náročným procesem bez zbytečného stresu a zdržení, je po ruce prodávajícím a kupujícím po celou dobu uzavření obchodu, a to až do fyzického předání nemovitosti.

Chcete si stáhnout zdarma vzor Smlouvy o rezervaci? Stačí vyplnit email: 

 

Profesionální realitní agenti prodávají nemovitosti výhodněji, než prodejci bez profesionálního konsultanta, přičemž rozdíl prodejních cen je násobně vyšší, než odměna profesionálního prodejce a proces prodeje je pro majitele jednodušší a spolehlivější.

Podrobnější rozhovor o tom, jakým způsobem dosahujeme výrazně lepších výsledku, než prodejci bez zkušeností zabere 30 až 80 min. Veškeré konsultace jsou nezávazné a zdarma.

Jak probíhá prodej s CHIRŠ

Nicméně každou smlouvu připravujeme vždy na míru konkrétní nemovitosti a požadavkům klientů. Chcete se dozvědět více? Neváhejte nás kontaktovat.

m2 (celé číslo bez mezer)

CHIRŠ se zavazuje chránit vaše informace. Budeme Vás kontaktovat pouze v důležitých případech, které jsou nezbytné pro poskytování služeb a jsou ve Vašem oprávněném zájmu.
Jsme GDPR ready.

Po stisknutí tlačítka „Odeslat“ Vás bude kontaktovat náš realitní poradce, aby s Vámi probral veškeré podrobnosti aby co nejlépe vyhodnotili Vaši situaci a dobře Vám poradil. Jsme na Vaší straně!
Více o našich službách

Souhlasím, aby společnost CHIRŠ realitní kanceláře jako správce osobních údajů shromažďovala a zpracovávala moji e-mailovou adresu za účelem poskytnutí informací ohledně odhadu ceny nemovitostí, vytvoření obchodní nabídky a zpětného kontaktu za účelem získání reference o kvalitě poskytnutých služeb.
  • zasílání marketingových a obchodních sdělení a nabízení služeb společnosti CHIRŠ realitní kanceláře, jakož i jakož i dalších osob ze sítě realitních kanceláří CHIRŠ, vyhodnocování klientských dat, včetně jejich profilování, vytváření obchodních statistik a poskytování marketingových informací.

Tento souhlas uděluji na dobu 3 let, nejdéle však do doby jeho odvolání. Beru na vědomí, že mám právo udělený souhlas kdykoliv odvolat.

Udělením tohoto souhlasu současně potvrzuji, že jsem se seznámil/seznámila se Zásadami zpracování a ochrany osobních údajů a se všemi právy, které mi v souvislosti se zpracováním osobních údajů náleží.

Prodáváte? Máme pro vás kupce!

Vyhledat kupce

Dostávejte nové nabídky automaticky

Zadat požadavky

Zjistěte tržní cenu Vašeho bytu.

Použít kalkulačku

Osobní zodpovědnost je tajemstvím našeho úspěchu.

Vyhledat poradce